انتخاب هدفمندی مناسب

نوشته شده توسط ترانه اسدزاده

انتخاب نام
بودجه کلی
بودجه روزانه
انتخاب بنر
انتخاب متن و لینک
ثبت آدرس RSS
انتخاب ویدئو
هدفمندی‌ها
پرداخت آنلاین

هر برندی برای تبلیغات خود، قسمتی از بازار را هدف قرار می‌دهد. اما نکته اصلی اینجاست که تبلیغات دقیقاً در همان بخش از بازار عرضه شود. هدفمندی‌های موجود در ای‌نتورک این امکان را برای آگهی‌دهندگان ایجاد کرده تا تبلیغات خود را تنها به بازار هدفشان نمایش دهند.

از اینجا تاثیر انتخاب انواع هدفمندی را در نرخ کلیک خود بررسی کنید.

انواع هدفمندی در این بخش عبارت اند از:

۱- هدفگذاری موضوعی:
وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده ای‌نتورک بر اساس نوع محتوایی که تولید می‌کنند در موضوعات مختلف دسته‌بندی می‌شوند. با انتخاب هدفمندی موضوعی تبلیغات در وب‌سایت‌هایی با محتوای مرتبط به محصول و خدمات شما نمایش داده می‌شود. در این مرحله تنها قادر به انتخاب ۲ دسته‌بندی موضوعی به صورت همزمان هستید.
این دسته‌بندی‌های موضوعی عبارتند از:

 • خبری و نشریه آنلاین (۱,۸۴۰ وب سایت)
 • خانواده، سلامت و تغذیه (۱,۸۴۰ وب سایت)
 • آموزشی و علمی (۱,۱۲۳ وب سایت)
 • دانلود و آپلود (اشتراک گذاری فایل) (۱,۱۸۴ وب سایت)
 • فرهنگی، هنری، سینما و موسیقی (۱,۵۳۱ وب سایت)
 • ورزشی (۴۰۳ وب سایت)
 • سرگرمی و بازی (۱,۱۹۴ وب سایت)
 • انجمن و تالار گفتگو (۴۱۹ وب سایت)
 • شبکه اجتماعی (۳۳۴ وب سایت)
 • فناوری اطلاعات، اینترنت و وب (۱,۶۴۴ وب سایت)
 • اقتصادی، مالی و مدیریت (۷۷۷ وب سایت)

هر یک از وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده ای‌نتورک می‌توانند در دو دسته‌بندی قرار بگیرند. بنابراین و برای مثال، چنانچه کمپین خود را در هدفمندی موضوعی خبری و نشریه آنلاین فعال کرده باشید امکان دارد به دلیل حضور همان وب‌سایت‌ها در دسته‌بندی‌های موضوعی دیگر به صورت همزمان، در آمار خود بیش از یک دسته‌بندی موضوعی را مشاهده کنید.

۲- هدفگذاری جغرافیایی:

در این مرحله می‌توانید محدوده جغرافیایی مورد نظرتان برای نمایش تبلیغات را مشخص کنید. اگر محصول یا خدمات شما در محدوده جغرافیایی خاصی ارائه می شود، تبلیغات شما تنها به کاربران همان محدوده نمایش داده خواهد شد. در این مرحله تنها قادر به انتخاب ۵ استان به صورت همزمان هستید.
در صورتی که تمایل به نمایش تبلیغات در استان‌های مشخصی از کشور را دارید، در بخش آخر آنها را انتخاب کنید.

 

۳- هدفگذاری سیستم عامل:

در این مرحله می‌توانید تبلیغات خود را بر اساس نوع سیستم عاملی که کاربران هدفتان از آن استفاده می‌کنند، به آنها نمایش دهید. چنانچه خدمات شما تنها مورد استفاده کاربرانی است که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، نیازی به نمایش تبلیغات به کاربران سایر سیستم عامل‌ها وجود ندارد.

 

۴- سایر موارد:

در این قسمت دو هدفمندی متفاوت قرار دارد، شامل:

 • نمایش در شبکه طلایی:
  شبکه طلایی ای نتورک شامل ۱۵۰-۱۰۰ وب‌سایت مطرح و پربازدید از نمایش‌دهندگان ای‌نتورک است که از لحاظ کیفیت و محتوا در سطح بسیار بالایی قرار دارند.
  با انتخاب این هدفمندی تبلیغات شما تنها در این وب‌سایت‌ها نمایش داده می‌شود.
در صورت استفاده همزمان از هدفمندی‌ شبکه طلایی و سایر هدفمندی‌ها، به علت محدودیتی که در شبکه نمایش ایجاد می‌شود، امکان دارد کلیک‌های درخواستی در هر روز را دریافت نکنید. بنابراین بهتر است برای انتخاب همزمان شبکه طلایی و سایر هدفمندی‌ها با کارشناسان ای‌نتورک مشورت کنید.
 • عدم نمایش کمپین در ساعات ۱ تا ۸ بامداد:
  با انتخاب این گزینه تبلیغات شما در ساعات اعلام شده نمایش داده نخواهد شد.

 

 • تفاوت کمپین‌های مختلف در مرحله هدفمندی:

۱- در کمپین شبکه طلایی هدفمندی به صورت پیش‌فرض روی “شبکه طلایی” فعال است و البته امکان استفاده از سایر هدفمندی‌ها را نیز دارید.

۲- در کمپین درون اپلیکیشنی هدفمندی به صورت پیش‌فرض روی سیستم عامل اندروید (موبایل و تبلت)‌ فعال است، ضمن اینکه از میان سایر هدفمندی‌ها تنها امکان استفاده از محدودیت زمانی را دارید.

۳- در کمیپن هدفگیری مجدد به جای مرحله هدفمندی، در مرحله پنجم کدی به شما نمایش داده می‌شود که با قرار دادن آن در head وب‌سایتتان می‌توانید کاربرانی که به صورت مستقیم و یا از طریق یکی از کمپین‌های تبلیغاتی شما در ای‌نتورک، وارد وب‌سایتتان شده‌اند را شناسایی و در وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده ای‌نتورک هدفگیری کنید تا تبلیغات شما نسبت به سایر آگهی‌دهندگان برای آن افراد در الویت نمایش قرار گیرد.

استفاده از هدفمندی‌های مختلف در میزان بازدهی کمپین تبلیغاتی شما تاثیر زیادی دارد. در این رابطه می‌توانید از اینجا یک نمونه موردی را مطالعه کنید.

 

 • آیا این نوشته مشکل شما را حل کرد؟
 • بله   خیر

جواب سوالاتون رو پیدا نکردین؟

اگر در مطالب آموزشی بخش پشتیبانی نتوانستید جواب سوال خود را پیدا کنید ،
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند

ارسال تیکت